• +90 538 527 85 15
  • Yalı Mahallesi 230. Sokak No:2 D:Kat:2 Daire:5, 35300 Güzelbahçe

Linkedin Profilinizi Öne Çıkarmanın 10 Yolu

Admin Blog

Şu anda yeni bir iş arasanız da aramasanız da, göze çarpan bir LinkedIn profiline ihtiyacınız var.

Şu anda yeni bir iş arasanız da aramasanız da, göze çarpan bir LinkedIn profiline ihtiyacınız var.

Dünya çapında 500 milyondan fazla kullanıcısı olan LinkedIn, dünyadaki en büyük profesyonel ağdır. Sadece büyük değil, aynı zamanda herhangi bir sektördeki profesyonellerin bağlantı kurmasına ve bağlantıda kalmasına yardımcı olmada oldukça etkilidir.

Peki neden bu sizin için önemli? LinkedIn, isminizi alma ve sektörünüzdeki yüzlerce (hatta binlerce) profesyonelin önünde yüzleşme şansı. Bir iş arıyorsanız, bu esastır.

Ancak, yalnızca bir LinkedIn sayfası olması yeterli değildir. Dikkat çeken, doğru şeyleri söyleyen ve kariyerinizi geliştirmenize yardımcı olabilecek insanlarla bağlantı kurmanıza yardımcı olan harika bir LinkedIn profiline ihtiyacınız var. LinkedIn profilinizin öne çıkmasına yardımcı olacak 10 basit ipucu.

1. Headshot'ınızı ekleyin
LinkedIn profilinizi yükseltmek için yapabileceğiniz en basit şey, iyi bir headshot eklemektir. Yaptıklarınızla ya da kim olduğunuzla uyuşuyorsa yaratıcı olun, ancak bunun insanların sayfanızdan alacağı ilk izlenim olduğunu unutmayın. Kullanmak için profesyonel bir headshot yoksa, yatırım yapmaya değer. LinkedIn'deki çok sayıda insanla, fotoğrafı olmayanlar kolayca kenara çekilir.

2. Göz alıcı bir başlık oluşturun
Başlığınız, LinkedIn profilinizde adınızın hemen altında gösterilen ilk metin parçasıdır. Varsayılan ayarlar bunu geçerli konumunuzla dolduracak ve başlangıçlar için sorun değil — ama istediğiniz ne olabilir. Çalışmak için 120 karakteriniz var, peki neden biraz eklemiyorsunuz? Bunu sizin ve ne yaptığınız için küçük bir reklam panosu olarak düşünün. Sadece iş unvanınızı listelemek yerine uzmanlığınızı ve şirketinize veya müşterilerinize nasıl fayda sağladığınızı belirtin. Örneğin:

Reklam Satış Temsilcisi, müşterilerin kazanan marka stratejileri oluşturmalarına yardımcı olur. 300'den fazla başarılı müşteri.

Tıpkı onlara işinizi, masaya getirdiklerinizi anlattığınız ve kolay ve etkili bir şekilde biraz güvenilirlik sağladığınız gibi.

3. İlginç bir özet oluşturun
Özetiniz, başlığınızın daha uzun bir şekli olabilir; Burada çalışmak için 2000 karakter var, böylece biraz daha derine dalabilirsiniz. Sadece geçmiş deneyimlerinize değil, iyi yaptığınız şeye ve potansiyel bir işverene ne getireceğinize odaklanmayın. Anahtar kelimelerin burada çok önemli olduğunu aklınızda bulundurun — alanınızla güçlü bir şekilde bağlanmak istediğiniz kelimeleri kullanın.

Dikkat süreleri bu günlerde kısa, bu yüzden bu 2000 karakterin hepsini kullanmayın. Bunun yerine, bunun yarısından daha azına saklayın. Yaratıcı olun ve gerçekte profesyonel olduğunuzu gösteren bir resim çizin.

4. Deneyiminizi vurgulayın
Özgeçmişinizi kesmek ve LinkedIn profilinize yapıştırmaktan daha iyisini yapabilirsiniz. Burada aynı iki sayfalık kural yoktur, ancak internet okuyucularınızın kısa ilgi alanlarına sahipsiniz. Kariyerinizin gitmesini istediğiniz yerle alakalı olduğunu düşündüğünüz işleri dahil ettiğinizden emin olun ve eklediğiniz her iş için iki ila dört ilginç ve etkileyici kurşun noktası kullanın. Ayrıca, sadece ne yaptığınızı değil, her pozisyonda ne başardığınızı göstermek için iyi eylem kelimeleri kullanın.

5. Görsel medya kullanın
Twitter'da ve Facebook'taki gibi LinkedIn'de bir arka plan fotoğrafı / kapak fotoğrafı ekleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Yapması kolaydır ve LinkedIn profilinizin öne çıkmasını sağlar, bu nedenle mesleğiniz veya kişiliğinizle ilgili bir tema seçin.

LinkedIn aynı zamanda Youtube videoları, infographics gibi diğer medyaları profiline bağlayabilmeni sağlıyor. Alakalı medya ile yaratıcı olun ve sayfanızın ekrandan atlamasını sağlayın ve dikkat edin.

6. URL’nizi özelleştirin
LinkedIn URL’niz profilinizin web adresidir. Varsayılan URL, adınıza ve üzerinde bazı saçma numaralara sahip olacaktır. Neden daha alakalı bir şey yapmıyorsun? Profilin sağ tarafında, genel URL’nizi düzenleme seçeneğini göreceksiniz. URL’nizi daha özlü ve temiz yapmak için bu seçeneği kullanın — yine, sadece birkaç dakika sürer ve URL’nizi daha unutulmaz hale getirebilir.

7. Bağlantı yapmaya başla
Açık görünüyor, ancak bazen unutmak kolay olabilir. LinkedIn'in birinci, ikinci ve üçüncü derece bağlantı sisteminden dolayı insanlarla tanışırken bağlantılarınızı büyütmeye devam etmeniz gerekiyor; Çok sayıda bağlantı olması, başkaları tarafından görülebilir olmanıza yardımcı olur.

Söylendiği gibi, tanımadığınız insanlarla bağlantı kurarken, şahsen tanıdığınız, birlikte çalıştığınız ya da profesyonel bir kapasitede tanıştığınız kişilerle bağlantı kurmanız tercih edilir.

8. Tavsiye isteyin
Bu büyük bir tane. Geçmişte, iyi bir çalışma ilişkisi geliştirdiğiniz insanları düşünün. Profilinizi düzenlediğinizde, Öneriler için Sor yazan bir tıklatma bağlantısı vardır. Üstüne tıkla. Tavsiye edilmek istediğinizi ve bağlantılarınızdaki kişilerin bir listesini seçebilirsiniz. Ardından, gönderin ve bazı harika geri bildirimler almanızı umarız.

Öneriler, LinkedIn profilinizin öne çıkmasını sağlamanın anahtarıdır. İşverenler başkalarının işinizi onayladığını bilmek ister.

Karma bağlantınıza yardımcı olun ve karşılığında bazı bağlantılarınız için öneriler yazın.

9. Sayfanızı aktif tutun
LinkedIn, çevrimiçi bir özgeçmişten daha fazlasıdır — bir ağ sosyal medya sitesidir. Bu, bundan en iyi şekilde yararlanmak için aktif kalmanız gerekir. Başkalarının ne gönderdiğini kontrol edin, onları düşünceli yorumlar ile meşgul edin ve size yardımcı olacak gönderileri beğenin ve paylaşın.

Ayrıca LinkedIn’deki gruplara da katılabilirsiniz. Mesleki çıkarlarınız ne olursa olsun, pazarlamadan muhasebeye, bunun hakkında konuşan gruplar olacaktır. Bir veya iki gruba katılın ve bu grup içinde etkileşim kurun. Yeni insanlarla tanışmak ve fikirlerini paylaşmak için harika bir yol.

10. LinkedIn profilinizin gücünü kontrol edin
Mevcut profilinize bakarsanız, sağ tarafta “Profil Gücü” ölçümü veren bir gösterge vardır. Temel olarak, bu size profilinizi ne kadar eksiksiz doldurduğunuzu gösteriyor. Daha fazla eklemeye ve sitenin ipuçlarını bu gösterge “All-Star” olarak değerlendirene kadar kullanmaya devam edin. Basit, ancak bir şeyi gözden kaçırıp atmadığınızı görmenize yardımcı olabilir.

LinkedIn güçlü bir araçtır ve kullanımı gerçekten çok kolaydır. Dikkatinizi çekmek, becerilerinizi satmak ve başarılarınızı doğrulamak için profilinizi optimize ederek faydalanın. Sayfanızın ziyaretçilere görsel olarak hitap etmesini isterken, kim olduğunuzu ve onlar için gerçekten profesyonelce neler yapabileceğinizi hissetmelerini kolaylaştırırsınız. Bu 10 ipucu, kazanan LinkedIn profilinizi oluşturmak için harika bir başlangıç ​​yapar.

Blog Konuları
Son Video

Kategoriler: